Vhodné formy Acai Berry

V jaké formě je nejlépe acai berry užívat? Drtivá většina odborníků na výživu má v této otázce poměrně jasno. Nejčastěji se tak z jejich strany dnes můžeme setkat s doporučením, abychom plody acai užívali pokud možno čerstvé. Celá věc však má „malý“ háček. Je totiž velice obtížné se této rady držet v případě, kdy nežijeme v oblasti, kde je acai běžným druhem, tedy například v Brazílii. Vzhledem k tomu, že plody velice špatně snáší transport přes velkou louži, zřejmě většině z nás nezbude, než se poohlédnout po některém z výrobků, který acai berry obsahuje.

V našich zeměpisných šířkách proto s největší pravděpodobností budeme stát před dilematem, jestli pořídit acai berry ve formě nápoje, prášku nebo tobolek. Důležité je zde přitom vědět zejména to, že at´už se rozhodneme pro kteroukoliv z variant, vždy je klíčové spíš než to, zda budeme popíjet džus nebo polykat prášek, nakolik kvalitní suroviny byly použity k přípravě toho kterého produktu.

Obecně totiž platí, že lépe než se nalévat ošizeným acai džusem, je sáhnout po skutečně kvalitní tabletě od prověřeného výrobce, kde máme garanci pečlivé selekce vstupních surovin. Ale nyní již k jednotlivým variantám, v jakých je dnes na českém trhu acai berry k dostání.

Jak jsme si již naznačili, ideální způsob jak do našeho těla dostat maximum účinných látek z acai berry představuje konzumace čerstvých plodů. Asi jen málokoho proto překvapí, že další vynikající možnost představuje varianta plodů ve formě džusu. Právě takto se totiž do našeho organismu může jednoduchým způsobem dostat maximum účinných látek, jako jsou například antioxidanty.

I džus z acai však může mít svá úskalí. Vždy je proto důležité dbát na to, abychom volili skutečně kvalitní producenty. Jedině tak můžeme mít jistotu, že plody byly zpracovány bezprostředně po jejich sklizni, a zejména potom, že byl džus vyroben z celých plodů: většina účinných látek se totiž nachází v jeho svrchní části. Jako určité vodítko nám zde může posloužit pravidlo, že skutečně kvalitní acai džus je vždy o poznání hustší, než ty klasické. Pokud je naopak právě ten váš hustý podobně jako jiné, s největší pravděpodobností nejde o ten úplně nejkvalitnější.

Druhou, a v našich končinách nejspíše přece jen populárnější formou acai berry jsou potom balení obsahující prášek ze sušených plodů. Zde zároveň platí, že máme co dělat s vůbec nejkoncentrovanější variantou účinných složek. Prášek z acai berry si pak v takovém případě můžeme přidat do proteinového nápoje, což je také zřejmě jeho vůbec nejčastější způsob užití.

Třetí možností je potom pořízení tobolek, které v sobě opět ukrývají zmíněný prášek z acai berry. Zřejmě nemusíme dodávat, že jde o vůbec nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak do sebe dostat acai berry například v zaměstnání nebo za volantem, a navíc jde o ideální volbu pro každého, komu příliš nevyhovuje přirozená chut´acai berry. Opět je však třeba dostatečně dbát na to, abychom vybírali pečlivě. Na trhu totiž mohou být i podezřele levné výrobky tohoto druhu, které nemusí obsahovat vždy ty nejkvalitnější výtažky. Doporučuje se proto nesahat vždy po těch nejlacinějších baleních, ale naopak raději pořídit výrobky prověřených značek.