Acai Berry a hubnutí

Hned na začátku bychom nejspíše raději měli zdůraznit, že plody palmy Acai nedokáží zázraky. Jakkoliv je přesvědčivě doloženo, že Acai berry dokáže nastartovat procesy spalování tuků, bylo by velkou chybou se ve svém úsilí o ztrátu nějakého toho kila spoléhat jen na tyto bobule. Jinými slovy nutnosti hýbat se ani jíst vyváženou stravu nás nezbaví. Na druhou stranu však platí, že při omezení těch největších dietních prohřešků a pravidelné tělesné aktivitě nás příspěvek acai berry k našemu úsilí nejspíš velice mile překvapí.

Hlavním želízkem v ohni je v případě tohoto tropického ovoce zejména přítomnost vysokého množství antioxidantů, které dokáží relativně rychle nastartovat správnou funkci metabolismu člověka. Což je zároveň velice často opomíjená hlavní podmínka spalování tuků. Jinými slovy s rozhozeným metabolismem na nějaké úbytky na váze rovnou můžeme zapomenout. Pokud se tedy rozhodneme tentokrát opravdu začít konzumovat pestrou stravu, a spolu s tím do svého jídelníčku zařadíme také acai berry, je velice pravděpodobné, že spolu s dalšími zdravotními pozitivy, jimiž se věnujeme na jiných místech tohoto webu, brzdy dojde i k efektivnímu spalování tělesného tuku. Nezapomínejme zároveň ani na to, že součástí složení acai berry jsou rovněž omega mastné kyseliny, které představují další složku přispívající k přirozeným úbytkům tělesné váhy.

Plody palmy acai jsou dobře známé jako vynikající zdroj energie. Ostatně také proto nějakých čtyřicet let najdeme velkou část jejich konzumentů v řadách profesionálních sportovců, kteří se jejich konzumací snaží pojistit, aby je jejich tělo nezradilo ve chvílích mimořádné tělesné zátěže.

Acai berry tak přispívá ke snížení nadměrné tělesné hmotnosti rovněž pomocí jednoduchého principu, kdy nám energie získaná z těchto plodů zkrátka umožní cvičit déle a intenzivněji, a tím také rychleji dosáhnout spalování tuků.

Neměli bychom však podceňovat ani skutečnost, že plody acai jsou z více než jedné třetiny tvořeny vlákninou, která lidskému tělu umocňuje pocit dostatečně naplněného žaludku, a prodlužuje tak dobu, po kterou máme pocit, že jsme zasyceni, a nemusíme se dokrmovat. Pokud vás tedy dlouhodobě a po většinu dne pronásleduje pocit hladu a prázdného žaludku, zkuste se poohlédnout po některém z přípravků obsahujících acai berry – přítomná vláknina by vám mohla značně ulehčit vaše každodenní trápení.

Toto jihoamerické ovoce však v boji s nadváhou dokáže prospět ještě trochu jiným způsobem. Jeho složení totiž přirozeně napomáhá čistit lidský organismus, a to jak pokud jde o odpadní látky přítomné ve střevech, tak i v samotném žaludku.

Na samotný závěr však raději ještě jednou zdůrazněme, že samotné užívání acai berry z vás člověka s antickou postavu neudělá. Ačkoliv mnohé ze schopností acai berry se dokáží projevit i v případě, že cvičení příliš nedáme, jako je například snížení hladiny cholesterolu, bylo by velkou iluzí z našich plánů na úpravu hmotnosti vynechat právě cvičení nebo snad dokonce zdravější a vyváženější stravu.